Druskų kambarys. Kas tai?

  Tai kambarys, kuriame lubos, sienos ir grindys padengtos druskos kristalų sluoksniu, o haloterapijos seanso metu į kambarį pučiamas sausas druskos aerozolis.

Haloterapijos seansas. 

  Tai nevaistinis fizinės gerovės užtikrinimo metodas, sukurtas naudojant druskų kasyklų orą atitinkantį dirbtinį mikroklimatą. Pagrindinis šio metodo veiksnys - seanso metu per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos aerozolis. Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu poveikiu, saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų.  Druskos dalelės tokios mažos, kad per kvėpavimo takus patenka iki smulkiųjų bronchų, dėl to žmogus ima lengviau atsikosėti, pradeda valytis bronchai, pasidaro lengviau kvėpuoti pro nosį. Buvimas druskingoje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą. Derinamos su raminančia muzika bei besikeičiančių spalvų terapija, šios procedūros ramina nervų sistemą, stiprina imunitetą. Druskų kambaryje nėra kenksmingų mikroorganizmų ir alergenų, nes jiems ši terpė nepalanki.

Haloterapija rekomenduojama jei jus vargina:

 • Lėtinės plaučių ligos                             Atopinis dermatitas
 • Bronchinė astma                                  Žvynelinė
 • Kvėpavimo takų ligos                            Riebalinė seborėja
 • Alerginė sloga                                      Brendimo spuogai
 • Sinusitas, faringitas, rinitas                    Blogas miegas, stresas, nervinė įtampa

Taip pat tinka:

 •  Virusinių infekcijų ir peršalimo ligų profilaktikai
 •  Odos susirgimų profilaktikai
 •  Alerginių susirgimų profilaktikai
 •  Kvėpavimo takų valymui nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų
 •  Imuniteto stiprinimui
 •  Vegetatyvinės nervų sistemos harmonizavimui
 •  Psichinės ir emocinės būklės gerinimui

​Kvėpavimo takų bei odos higienai rekomenduojama lankyti 1-2 kartus per savaitę. 

Turint įsisenėjusias ligas, ar liekamuosius reiškinius po ligos, rekomenduojama lankyti 3-7 kartus per savaitę, ne mažiau, nei 10-20 seansų. 

10-20 seansų kursą profilaktiškai rekomenduojama lankyti 2 kartus per metus. 


Haloterapija netinka:

 • Sergant širdies kraujagyslių ligomis
 • Ūmiu infekcinės ligos periodu (karščiuojant, ūmiai kosint, esant ūmiai virusinei slogai)
 • Sergant ūmiomis ir lėtinėmis inkstų ligomis
 • Sergant hipertenzine liga
 • Nėštumo metu (rekomenduojame pasitarti su gydytoju)

Haloterapijos procedūros skirtos ūmių infekcinių ligų profilaktikai ar šių ligų liekamiesiems reiškiniams pašalinti, o ne ūmiems susirgimams gydyti. 

Atsiradus ūmiems peršalimo simptomams - slogai, kosuliui, čiauduliui, pakilus temperatūrai - likite namuose!


Šiek tiek istorijos.

1843 m. lenkų gydytojas F.Bočkovskis išsakė prielaidą, kad druskų kasyklų oras, prisotintas druskų dalelėmis, pasižymi gydymosiomis savybėmis ir gali būti naudojamas gydant kvėpavimo organų ligas. Jis Veličkoje (netoli Krokuvos), kurioje yra garsios druskų kasyklos, įkūrė gydyklą, kurioje buvo gydomi ligoniai, sergantys įvairiomis kvėpavimo organų ligomis. Speleoterapija (gydymas druskų kasyklų mikroklimato sąlygomis) šiuo metu naudojama ten, kur yra druskų kasyklos – Velička (Lenkija), Solotvino (Ukraina), Berezniaki (Rusija), Bad Hastein (Vokietija), Solbad (Austrija) ir kitose šalyse. Nustatyta, kad pagrindinis gydomasis faktorius yra šių kasyklų oras, prisotintas akmens duskos dalelėmis. 20 amžiaus  9-ajame dešimtmetyje buvo pradėti bandymai, siekiant atkurti druskų kasyklų mikroklimatą dirbtinėmis sąlygomis. Kadangi pagrindinius šio metodo veiksnys yra sausas druskų aerozolis, šis metodas buvo pavadintas „haloterapija“ („hals“ – graik. „druska“). Šis pavadinimas atspindi pagrindinį speleoterapijos faktorių – natūralios akmens druskos sauso aukšto dispersiškumo aerozolį, kurio parametrai atitinka druskų kasyklų mikroklimato sąlygas. Specialiai įrengtos patalpos, kuriose  taikomas haloterapijos metodas, buvo pavadintos „halokamera“ , „halokompleksas“ (taip pat ir kiti pavadinimai – speleokamera, druskų grotos, druskų uola). Per daugelį metų sukaupta patirtis leido ženkliai patobulinti haloterapijos metodą ir įrangą  šiam metodui realizuoti. Šiuolaikiniu dirbtinio druskų kasyklų mikroklimato taikymo standartu tapo  kontroliuojamos haloterapijos metodas, kurio pagalba kontroliuojami halokameros mikroklimato parametrai, kurie yra  analogiški gamtiniams parametrams. Kontroliuojamos haloterapijos metodas realizuojamas įrengiant halokameras ir naudojant halogeneratorius.