Druskų kambarys. Kas tai?

  Tai patalpa, kurios lubos, sienos ir grindys padengtos druskos kristalų sluoksniu, o haloterapijos seanso metu į kambarį pučiamas sausas druskos aerozolis.

Haloterapijos seansas. 

  Haloterapija, arba druskos terapija yra nevaistinis sveikatinimo metodas, kuomet, atkartojant gamtoje esančias natūralias erdves, žmonėms suteikiama nauda sveikatai. Seanso metu į patalpą pučiamos smulkiai sumaltos druskos dalelės, tarsi švelnus rūkas. Dėka raminančio haloterapijos poveikio, po seanso žmonės jaučiasi pailsėję, atsipalaidavę, pasikrovę teigiamų emocijų, greičiau atsistato po kvėpavimo takų ligų. Jeigu lankosi po ligos ir turi liekamųjų reiškinių, tokių kaip užsitęsęs kosulys, ar užgulusi nosis, greitai pajunta palengvėjimą, nes druska patenka giliai, atpalaiduoja paburkusias gleivines ir išskystina užsilikusį sekretą. Lankymasis druskingoje aplinkoje stiprina imunitetą ir padeda išlikti sveikiems. Druskų kambaryje nėra kenksmingų mikroorganizmų ir alergenų, nes jiems ši terpė nepalanki.

Suaugusiųjų seanso metu ypatingas dėmesys yra skiriamas ramybei ir atsipalaidavimui. Tai metas sau ir su savimi. Kambaryje pritemdoma šviesa, lieka tik švelniai raminantis besikeičiančių spalvų pulsavimas, tyli atpalaiduojanti muzika ir susitelkimas į kvėpavimą. Neretai žmonės seanso metu medituoja, kiti net užsnūsta. 

Vaikų seanso metu atmosfera labiau primena žaidimų kambarį. Fone skamba dainelės arba sekamos pasakos, mažieji gali smagiai leisti laiką žaidimų kampelyje, kur yra vaikams pritaikyti baldeliai, virtuvėlė, gausu net ir mažiausiems vaikučiams tinkančių saugių lavinamųjų žaislų. Taip pat galima neštis knygeles ir skaityti. Mūsų tikslas - kokybiškas laikas kartu. Siekiame, kad vaikai ir tėvai bendrautų tarpusavyje, dėmesį skirtų vieni kitiems ir šalia pagrindinio faktoriaus - kvėpavimo druska prisotintu oru, pasikrautų geriausiomis emocijomis. 

Haloterapija rekomenduojama jei jus vargina:

  • Lėtinės plaučių ligos                             Atopinis dermatitas
  • Bronchinė astma                                  Žvynelinė
  • Kvėpavimo takų ligos                            Riebalinė seborėja
  • Alerginė sloga                                      Brendimo spuogai
  • Sinusitas, faringitas, rinitas                    Nemiga, stresas, nervinė įtampa

Taip pat tinka:

  •  Virusinių infekcijų ir peršalimo ligų profilaktikai
  •  Odos susirgimų profilaktikai
  •  Alerginių susirgimų profilaktikai
  •  Kvėpavimo takų valymui nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų
  •  Imuniteto stiprinimui
  •  Vegetatyvinės nervų sistemos harmonizavimui
  •  Psichinės ir emocinės būklės gerinimui

​Kvėpavimo takų bei odos higienai rekomenduojama lankyti 1-2 kartus per savaitę. 

Turint įsisenėjusias ligas, ar liekamuosius reiškinius po ligos, rekomenduojama lankyti 3-7 kartus per savaitę, ne mažiau, nei 10-20 seansų. 

10-20 seansų kursą profilaktiškai rekomenduojama lankyti 2 kartus per metus. 


Haloterapija netinka:

  • Sergant širdies kraujagyslių ligomis
  • Ūmiu infekcinės ligos periodu (karščiuojant, ūmiai kosint, esant ūmiai virusinei slogai)
  • Sergant ūmiomis ir lėtinėmis inkstų ligomis
  • Sergant hipertenzine liga
  • Nėštumo metu (rekomenduojame pasitarti su gydytoju)

Haloterapijos procedūros skirtos ūmių infekcinių ligų profilaktikai ar šių ligų liekamiesiems reiškiniams pašalinti, o ne ūmiems susirgimams gydyti. 

Atsiradus ūmiems peršalimo simptomams - slogai, kosuliui, čiauduliui, pakilus temperatūrai - likite namuose!


Šiek tiek istorijos.

1843 m. lenkų gydytojas F.Bočkovskis išsakė prielaidą, kad druskų kasyklų oras, prisotintas druskų dalelėmis, pasižymi gydymosiomis savybėmis ir gali būti naudojamas gydant kvėpavimo organų ligas. Jis Veličkoje (netoli Krokuvos), kurioje yra garsios druskų kasyklos, įkūrė gydyklą, kurioje buvo gydomi ligoniai, sergantys įvairiomis kvėpavimo organų ligomis. Speleoterapija (gydymas druskų kasyklų mikroklimato sąlygomis) šiuo metu naudojama ten, kur yra druskų kasyklos – Velička (Lenkija), Solotvino (Ukraina), Berezniaki (Rusija), Bad Hastein (Vokietija), Solbad (Austrija) ir kitose šalyse. Nustatyta, kad pagrindinis gydomasis faktorius yra šių kasyklų oras, prisotintas akmens duskos dalelėmis. 20 amžiaus  9-ajame dešimtmetyje buvo pradėti bandymai, siekiant atkurti druskų kasyklų mikroklimatą dirbtinėmis sąlygomis. Kadangi pagrindinius šio metodo veiksnys yra sausas druskų aerozolis, šis metodas buvo pavadintas „haloterapija“ („hals“ – graik. „druska“). Šis pavadinimas atspindi pagrindinį speleoterapijos faktorių – natūralios akmens druskos sauso aukšto dispersiškumo aerozolį, kurio parametrai atitinka druskų kasyklų mikroklimato sąlygas. Specialiai įrengtos patalpos, kuriose  taikomas haloterapijos metodas, buvo pavadintos „halokamera“ , „halokompleksas“ (taip pat ir kiti pavadinimai – speleokamera, druskų grotos, druskų uola). Per daugelį metų sukaupta patirtis leido ženkliai patobulinti haloterapijos metodą ir įrangą  šiam metodui realizuoti. Šiuolaikiniu dirbtinio druskų kasyklų mikroklimato taikymo standartu tapo  kontroliuojamos haloterapijos metodas, kurio pagalba kontroliuojami halokameros mikroklimato parametrai, kurie yra  analogiški gamtiniams parametrams. Kontroliuojamos haloterapijos metodas realizuojamas įrengiant halokameras ir naudojant halogeneratorius.